Tegoroczne Polowanie Wigilijne odbyło się 20 grudnia, tradycyjnie już w odwodzie Nr 198. Nietypowa jak dla tej pory roku iście wiosenna aura spowodowała, że większość pędzeń przeprowadzone zostało w enklawie leśnej pomiędzy miejscowościami Łazisko, Dębniak, Stasiolas i Sangrodz. Na zbiórce odliczyło się 17 myśliwych, pełnych dobrego humoru i cichych nadziei, że uda im się pozyskać upragnionego szaraka. Warto nadmienić, że jest to jedyne polowanie w sezonie, które przewiduje do pozyskania zająca. Polowanie prowadził Kol. Wawrzyńczyk wraz z Kol. Wołkiem.

Ku zaskoczeniu wszystkich, w każdym miocie padło po kilka lub kilkanaście strzałów- były jelenie, dziki i mnóstwo lisów, którym widocznie sprzyjała słoneczna pogoda. W trakcie polowania panowała miła i koleżeńska atmosfera, były dowcipy i myśliwskie opowieści. Ten dzień można zaliczyć do historycznych, gdyż po raz pierwszy w historii Koła, podczas polowania wigilijnego pozyskano łanię jelenia i dzika. Tym, którzy tego dokonali byli Koledzy Paweł Tazbir-Król polowania i Sylwester Kopacz Vice Król. Mianem lisiarzy można z kolei nazwać Kolegów Przemysława Sekulskiego, Włodzimierza Smyka, Marka Grada, Andrzeja Szczura, Józia Białkowskiego i Sylwestra Kopacza, którzy pozyskali tego niezwykle przebiegłego drapieżnika. Jedynym zaś, który pozyskał zająca okazał się Kol. Jurek Matysiak.

O godz.14 dalsza część polowania została przeniesiona do Chorzęcina, gdzie w urokliwej scenerii młyna wodnego Kol. Józia Karpa urządzono pokot. Po odegraniu sygnałów i uhonorowaniu Króla polowania, Kol. Prezes złożył wszystkim  świąteczne życzenia, zaś po przełamaniu się opłatkiem przystąpiono do wieczerzy.  Przy pięknej muzyce świątecznych kolęd i blasku gwieździstych świateł można było skosztować  tradycyjnych potraw. Za  organizację i przygotowanie poczęstunku dziękujemy Kolegom Józiowi Karpowi oraz Markowi Gradowi.


    Darz Bór.

Realizacja: MAXIGRAF